Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy można wznowić postępowanie w sprawie zakończonej postanowieniem

10 września 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Przepisy dotyczące wznowienia stosuje się odpowiednio do postanowień, od których przysługuje zażalenie. Dotyczy to także postanowień stwierdzających niedopuszczalność odwołania bądź uchybienie terminu do wniesienia odwołania, które są ostateczne.

- Po wniesieniu odwołania od decyzji, organ II instancji stwierdził postanowieniem niedopuszczalność tego odwołania. Czy można wznowić postępowanie w tej sprawie?

Tak.

Zgodnie z art. 134 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.) organ odwoławczy stwierdza w drodze postanowienia niedopuszczalność odwołania oraz uchybienie terminu do wniesienia odwołania. Postanowienie w tej sprawie jest ostateczne, co oznacza, że nie przysługuje na nie zażalenie. Postanowienie to, jako kończące postępowanie, można jednak zaskarżyć do wojewódzkiego sądu administracyjnego (por. art. 3 § 2 pkt 2 ustawy z 30...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11454

Wydanie: 11454

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament