Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od 5 września można wprowadzić śródmiejską strefę płatnego parkowania

17 września 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Rada miasta może ustalić śródmiejską strefą płatnego parkowania w mieście powyżej stu tysięcy mieszkańców. Nowe przepisy zwiększają także dopuszczalną wysokość opłat parkingowych.

Gmina rozważa wprowadzenie śródmiejskiej strefy płatnego parkowania. Czy opłaty za parkowanie w tej strefie będą musiały ograniczać się do dni roboczych?

Nie.

Po zmianach wprowadzonych od 5 września 2019 r. w ustawie o drogach publicznych, rada gminy (rada miasta) może ustalić nie tylko (jak dotychczas) strefę płatnego parkowania, ale także (co stanowi nowość) śródmiejską strefę płatnego parkowania.

Strefy płatnego parkowania ustalone na podstawie dotychczasowych przepisów stały się – z mocy prawa – strefami płatnego parkowania, o których mowa w zmienionych regulacjach. Strefę płatnego parkowania ustala się – tak jak dotychczas – na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych lub realizacji lokalnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11460

Wydanie: 11460

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament