Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Milion od ministerstwa nie uratuje szpitali

17 września 2019 | Prawo | Karolina Kowalska

92 proc. lecznic po I półroczu wykazywało stratę, która w końcu roku może wynieść średnio 5 mln zł w każdej. – Toniemy – przyznają szefowie placówek. karolina kowalska

 

Ponad 2 mln zł wyniosła średnio strata szpitala powiatowego za pierwsze półrocze 2019 r., podczas gdy za cały 2018 r. – 2,7 mln zł – wynika z raportu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

– Sytuacja placówek jest katastrofalna, a zapowiadane przez ministerstwo zwiększenie ryczałtu o 4 proc. jej nie uratuje, bo żeby zbilansować rok, potrzebujemy podwyżki o 15 proc. – mówi Rudolf Borusiewicz ze Związku Powiatów Polskich (ZPP).

Za dużo na podwyżki

Sytuacja 117 lecznic, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez specjalistów ze Szkoły Głównej Handlowej, pogorszyła się znacznie od 2015 r., który...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11460

Wydanie: 11460

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament