Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwsze oznaki stygnięcia rynku condo w miastach

18 września 2019 | Ekonomia i rynek | Adam Roguski
Grupa Arche ma największy portfel miejskich condohoteli, liczący 2,16 tys. lokali. Na wizualizacji inwestycja firmy w Lublinie
źródło: materiały prasowe
Grupa Arche ma największy portfel miejskich condohoteli, liczący 2,16 tys. lokali. Na wizualizacji inwestycja firmy w Lublinie

Część deweloperów zrezygnowała z oferowania lokali inwestycyjnych mających przynosić nabywcom długofalowy zwrot z najmu.

 

Choć rynek apartamentów oferowanych inwestorom w formule condo w aglomeracjach wciąż rośnie w dwucyfrowym tempie, mamy wyraźne ochłodzenie nastrojów deweloperów – wynika z przygotowanego przez ekspercki portal InwestycjewKurortach.pl raportu „Aparthotele/Condohotele w największych miastach w Polsce", którego wnioski publikujemy jako pierwsi.

To dobre wieści dla inwestorów indywidualnych, którzy szukają okazji do pomnożenia majątku na rynku nieruchomości. Jeśli wierzyć folderom reklamowym, zakup apartamentu w formule condo to inwestycyjny samograj: pokojem zarządza operator na postawie długoterminowej umowy, często obiecywany jest określony, atrakcyjny zwrot w skali roku.

Analitycy InwestycjewKurortach.pl szacują, że w tej chwili w aglomeracjach działa 20 obiektów w formule condo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11461

Wydanie: 11461

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament