Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest więcej czasu na rozliczenie ryczałtu za ubiegły rok

27 stycznia 2020 | Podatki i księgowość | Tomasz Krywan

Osoby płacące zryczałtowany podatek dochodowy nie muszą składać zeznania PIT-28 i uiszczać należności za grudzień lub za IV kwartał do końca stycznia, tak jak było to w latach ubiegłych. Termin ten został wydłużony i upływa w tym roku 2 marca.

Z początkiem 2019 r. wprowadzone zostały zmiany w terminie składania zeznań PIT-28 oraz wpłaty ryczałtu za grudzień lub za ostatni kwartał roku podatkowego. Zmiany te po raz pierwszy znajdują zastosowanie w 2020 r.

Od 15 lutego

Z art. 21 ust. 2 pkt 2 ustawy o ryczałcie wynika obowiązek składania przez podatników korzystających z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zeznań PIT-28. W stanie prawnym obowiązującym do końca 2018 r. termin ten upływał 31 stycznia roku następującego po roku, za które składane jest zeznanie PIT-28. Powodowało to, że zeznania PIT-28 za 2018 r. musiały zostać złożone w terminie do 31...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament