Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uśmiech Kamila, spokój Dawida

27 stycznia 2020 | Sport
Kamil Stoch i Dawid Kubacki, czyli pierwszy raz tej zimy dwóch Polaków na podium
autor zdjęcia: Grzegorz Momot
źródło: PAP
Kamil Stoch i Dawid Kubacki, czyli pierwszy raz tej zimy dwóch Polaków na podium

Zwycięstwo Kamila Stocha i trzecie miejsce Dawida Kubackiego w niedzielnym konkursie indywidualnym pozwoliły zapomnieć o sobotnim dopiero piątym miejscu drużyny. Łukasz majchrzyk

Kamil Stoch pięknie wygrał drugi konkurs tej zimy, piąty w Zakopanem, 35. w Pucharze Świata. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, przedłużając niezwykłą serię obecności na podium do dziewięciu konkursów. Piotr Żyła był ósmy i też dał z siebie więcej, niż przypuszczano po skokach drużynowych.

Dwóch Polaków na podium Pucharu Świata (przedzielił ich Stefan Kraft) – to nie zdarzało się często. Nieczęsto też bywało, żeby niemal cała dramaturgia konkursu zależała od Stocha i Kubackiego.

Pogoda sprzyjała, więc wydarzenia toczyły się dynamicznie – po pierwszej serii prowadzenie objął Kubacki, w pięknym stylu jako jedyny dotarł do granicy 140 m, lądowanie było z telemarkiem, więc sędziowie nie mieli powodów do obniżenia ocen.

Polski lider wyprzedzał o 4,2 pkt Stephana Leyhe, który od kilku dni mocno wspiera lidera PŚ Karla Geigera w budowaniu osiągnięć drużyny niemieckiej. Trzeci był Kamil Stoch, który, pozbawiony obciążeń związanych z przewodzeniem polskim skokom, odzyskał dawną radość rywalizacji, co przełożyło się na dobry wynik. Jeśli dodać niezły skok Piotra Żyły, w sam raz na siódme miejsce, to oczekiwanie kibiców na drugą serię musiało być radosne.

Nie da się ukryć, o słabszych skokach pozostałej dwójki – Aleksandra Zniszczoła i Macieja Kota, którzy nie awansowali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament