Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska kolej stawia na inwestycje

27 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek
Spółki z Grupy PKP realizują  obecnie największe  w historii programy inwestycyjne
źródło: pkp
Spółki z Grupy PKP realizują obecnie największe w historii programy inwestycyjne

Inwestycje realizowane przez spółki z Grupy PKP będą głównym 
tematem II Kongresu Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy, 
który odbędzie się 29 stycznia. Materiał powstał
we współpracy z Grupą PKP.

 

29 stycznia na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się II Kongres Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy. Kongres będzie okazją do szerokiej merytorycznej debaty o przyszłości i perspektywach polskiej kolei. Wiodącym zagadnieniem tegorocznej edycji wydarzenia będą inwestycje realizowane przez spółki z Grupy PKP.

– Gdy w ubiegłym roku organizowaliśmy I Kongres Rozwoju Kolei, chcieliśmy przede wszystkim pokazać synergię działań spółek z Grupy PKP – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A. – Jako kolejarze doskonale zdajemy sobie sprawę, że kolej nie istnieje dla samej siebie: transport pasażerski jest dziś bardzo ważnym elementem infrastruktury społecznej, a przewozy towarowe są istotnym ogniwem systemu gospodarczego – dodaje.

Poszczególne spółki z Grupy PKP realizują obecnie największe w historii programy inwestycyjne. I tak, spółka PKP S.A. prowadzi wart ok. 1,5 mld zł Program Inwestycji Dworcowych, w ramach którego do 2023 r. zamierza zmodernizować lub wybudować od nowa łącznie ok. 200 dworców kolejowych. PKP S.A. zarazem dba o dziedzictwo kulturowe, modernizując zabytkowe obiekty, oraz stawia na nowoczesność, budując Innowacyjne Dworce Systemowe – parterowe budynki dworcowe wyposażone w ekologiczne i innowacyjne rozwiązania,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament