Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obowiązki z zakresu cen transferowych dla niektórych dużo wcześniej

27 stycznia 2020 | Podatki i księgowość | Anna Dąbkowska

Spółkom, które zakończyły rok podatkowy 31 października 2019 r., zostało niewiele czasu na wywiązanie się z obowiązków dokumentacyjno-sprawozdawczych. Termin ten upływa dla nich 31 stycznia 2020 r.

Podatnicy, których rok podatkowy skończył się pomiędzy 1 października a 31 grudnia 2019 r., mają tylko trzy miesiące na przygotowanie dokumentacji podatkowej na podstawie art. 9a ustawy o CIT oraz złożenie odpowiednich informacji w zakresie cen transferowych do urzędu skarbowego. Potwierdza to interpretacja indywidualna dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 22 listopada 2019 r. (0114-KDIP2-2.4010.421. 2019.1.SJ).

Trzy miesiące...

Przypomnijmy, że 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy o CIT regulujące obowiązki z zakresu cen transferowych. Zgodnie z nimi podatnicy przeprowadzający z podmiotami powiązanymi transakcje mające istotny wpływ na dochód lub stratę tego podatnika, gdy przychody lub koszty podatnika, określone zgodnie z ustawą o rachunkowości, przekroczyły w roku poprzedzającym rok podatkowy progi dokumentacyjne określone w art. 9a ustawy o CIT, są zobowiązani do:

- sporządzenia dokumentacji podatkowej,

- złożenia oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych do urzędu skarbowego,

- dołączenia uproszczonego sprawozdania CIT/TP do zeznania podatkowego za ten rok.

Co do zasady, terminem obowiązującym dla realizacji ww. obowiązków był termin złożenia zeznania podatkowego. Podatnicy powinni więc wypełnić obowiązki w zakresie cen transferowych w ciągu trzech miesięcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament