Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mam łatwiej, bo miałem trudniej

27 stycznia 2020 | Sport | Stefan Szczepłek Mirosław Żukowski
autor zdjęcia: Łukasz Szeląg
źródło: reporter

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski o swoim sporcie, walce z dopingiem i zadowoleniu z życia.

Nowe życie, nowe obowiązki i nowe stresy, zwłaszcza w ostatnich dniach. Co czeka Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego, którzy na kilka miesięcy przed igrzyskami stracili trenera Tomasza Lewandowskiego?

Zobaczymy.

Na czym polega problem? Jak zwykle chodzi o pieniądze?

Na wielu rzeczach. Sytuacja jest bardzo trudna dla wszystkich, szczególnie dla zawodników, bo na nich się to najbardziej odbija. No, ale nie nowa. Zdarzały się takie rozwody. Nawet w takiej sytuacji, kiedy związek i trener się nie dogadali, znajdzie się rozwiązanie. Mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na cały cykl przygotowań do igrzysk i w Tokio zawodnicy pokażą, co mają najlepszego.

Przepisy związkowe i państwowe nie pozwalają wam zapłacić więcej?

PZLA obowiązują rozporządzenia ministra sportu i płacimy trenerom zgodnie z nimi. Jako duży związek utrzymujemy bardzo wielu trenerów, a budżet jest jeden. Działamy za pieniądze publiczne. Proponowaliśmy trenerowi określone warunki, jednak nie zostały przyjęte. Nie ma obowiązku pracy w związku sportowym.

Czyli trener Tomasz Lewandowski może sobie wybrać pracodawcę również za granicą. Teoretycznie może pracować dla kogoś, kto będzie konkurował z Polakami.

Każdy trener może, jeśli nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament