Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oddział spółki zagranicznej też jest płatnikiem podatku u źródła

27 stycznia 2020 | Podatki i księgowość | Jagoda Dobrucka

Wynagrodzenie za usługi kadrowe, księgowe, marketingowe, administracji finansowej i compliance, wypłacane zagranicznym podmiotom przez polski oddział spółki brytyjskiej, jest dla usługodawców przychodem osiągniętym na terytorium Polski, od którego należy pobrać zryczałtowany podatek.

Tak wynika z wydanej 2 stycznia 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0114-KDIP2-1.4010.399.2019.4.SP).

Interpretacja została wydana na wniosek oddziału spółki brytyjskiej. Wskazano w nim, że wnioskodawca prowadzi w Polsce kancelarię prawną. W związku z działalnością kancelarii, na rzecz zagranicznych usługodawców wypłacane jest wynagrodzenie, m.in. za świadczone usługi wsparcia administracyjnego, w skład których wchodzą usługi w zakresie spraw kadrowych, księgowe, marketingowe, administracji finansowej, IT, compliance, itd. Wnioskodawca wyjaśnił też, że umowa o świadczenie ww. usług została zawarta przez spółkę brytyjską, do której należy oddział. Mimo że wynagrodzenie jest faktycznie płacone przez spółkę, to jego ciężar ponosi oddział, do którego to wynagrodzenie jest alokowane, ponieważ wszystkie usługi świadczone są wyłącznie na rzecz oddziału. Wnioskodawca zapytał czy oddział ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament