Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skarbówka akceptuje e-faktury

27 stycznia 2020 | Podatki i księgowość | Sławomir Wnuczek

Przesłanie klientowi faktury elektronicznej w formacie pdf drogą mailową spełnia definicję wydania tego dokumentu 
w myśl przepisów ustawy o VAT.

W związki z tym, że w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju płatności realizowane przy pomocy urządzeń elektronicznych, np. poprzez aplikacje mobilne na smartfonach, przedsiębiorcy także chcą wdrażać nowe technologie do swoich biznesów. Powody takich działań są zróżnicowane. Może to być spowodowane kwestiami ekologicznymi, kwestią większej wygody czy ominięciem całego procesu wysyłkowego, który zwykle nie jest w stu procentach pewny, trwa długo i sporo kosztuje. Zalet elektronicznego fakturowania jest wiele, jednak w głównej mierze przedsiębiorcy mają na celu usprawnienie procesu dotyczącego dokumentowania sprzedaży, a także zlikwidowanie zbędnych kosztów, które generuje tradycyjny model fakturowania. Mimo wielu zalet przyjęcia takiej formy dokumentowania sprzedaży, istnieją warunki, które muszą zostać spełnione, żeby można było uznać przesłanie faktury elektronicznej na adres e-mail klienta za wydanie faktury w rozumieniu ustawy o VAT.

Nie tylko papierowa

Faktura w rozumieniu przepisów ustawy o VAT to nie tylko dokument papierowy. Może być ona wystawiana także w formie elektronicznej, w dowolnym formacie (art. 2 pkt 31 i 32 ustawy o VAT). Faktura elektroniczna, podobnie jak ma to miejsce w przypadku faktur w formie tradycyjnej (papierowej), musi spełniać wszelkie kryteria wymagane regulacjami ustawy o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament