Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będzie jedna grupa, ale trzy linie lotnicze

27 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Przejęcie linii Condor, największego niemieckiego przewoźnika czarterowego, przez Polską Grupę Lotniczą poruszyło branżę. Takiej konsolidacji na europejskim rynku raczej się nie spodziewano. danuta walewska

 

Nie została podana wartość tej transakcji. Niemieckie media szacują ją na ponad 2 mld zł. Zaznaczają jednak, że w tę kwotę wchodzi pomoc, którą Condor uzyskał od państwa (380 mln euro), a której nie wykorzystał w całości (ale PGL zobowiązała się ją spłacić).

W ten sposób powstaje grupa, której w skład wchodzą trzy linie lotnicze – LOT, Condor i Nordica, a także spółki serwisowe LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LC Tecnics. W 2019 r. 3 linie wchodzące w jej skład przewiozły 19,7 mln pasażerów i mają 140 samolotów, co w rankingu największych przewoźników europejskich stawia ją na 12. pozycji.

W opiniach o tej transakcji przeważają oceny pozytywne, chociaż wymieniane są i ryzyka. – PGL należą się gratulacje za odwagę nabycia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11567

Wydanie: 11567

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament