O sprzedaży alkoholu decydują wszyscy
Każdy właściciel lokalu powinien mieć prawo do głosowania nad uchwałami dotyczącymi wspólnoty. Jeśli mu się je zabierze, to uchwały mogą być nieważne.
Sąd Najwyższy wydał orzeczenie ważne dla wspólnot mieszkaniowych. Przesądził, że sąd może uchylić uchwałę wspólnoty mieszkaniowej podjętą w trybie obiegowym, nawet jeżeli opowiedziała się za nią większość. Chodzi o przypadki, kiedy nie wszyscy właściciele mieli możliwość głosowania nad uchwałą, co mogło mieć wpływ na jej treść.
Zgoda była szybko potrzebna
Była to odpowiedź na pytanie prawne Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Rozstrzygał on spór dotyczący jednej ze wspólnot mieszkaniowych. Członek jej zarządu był właścicielem lokalu użytkowego i planował go wynająć pod sklep lub restaurację. W takim przypadku potrzebna jest koncesja na sprzedaż alkoholu. Wydaje ją miasto, ale wspólnota musi wyrazić zgodę w formie uchwały.
Właścicielowi lokalu użytkowego zależało na czasie. Przekonał...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta