Liverpool nie chce być jak Chelsea

14 września 2020 | Sport | Tomasz Wacławek
Mateusz Klich – drugi Polak, który zdobył bramkę  w debiucie  w Premier League. Jego Leeds przegrał na Anfield z Liverpoolem 3:4
Mateusz Klich – drugi Polak, który zdobył bramkę w debiucie w Premier League. Jego Leeds przegrał na Anfield z Liverpoolem 3:4

Ruszyła angielska Premier League. Beniaminek z Leeds postawił się na Anfield broniącemu tytułu Liverpoolowi. Gol Mateusza Klicha

Kurtyna poszła w górę i choć aktorów wciąż oklaskiwać można tylko przed telewizorami, już jeden z pierwszych spektakli usatysfakcjonował publiczność.

Ambicje Leeds, nowicjusza prowadzonego przez ekscentrycznego trenera Marcelo Bielsę i wracającego na salony po 16 latach przerwy, wykraczają daleko poza utrzymanie. Potwierdził to sobotni mecz na Anfield. Liverpool do 88. minuty musiał się bić o zwycięstwo. Duża w tym zasługa Mateusza Klicha, który strzelił gola na 3:3. Przedstawienie skradł jednak Mohamed Salah, to on postawił pieczęć na pierwszej wygranej mistrzów, wykorzystując rzut karny i kompletując hat tricka.

Czasy niepewne

Liverpool ubiegły sezon zakończył z 18-punktową przewagą nad Manchesterem City, ale trener Juergen Klopp przestrzegał przed nadmiernym optymizmem. Lista pretendentów do tronu bardzo się wydłużyła, mimo to na Anfield nikt nie uległ wyścigowi zbrojeń. W myśl zasady, że mistrzowskiej jedenastki się nie zmienia.

– Żyjemy w niepewnych czasach. Dla niektórych klubów to nie ma znaczenia, bo są własnością państw albo oligarchów. Można się poprawiać dzięki transferom, ale także dzięki treningom i konsekwentnej pracy. Nie zamierzamy być rozrzutni jak Chelsea – mówi Klopp.

Chociaż za wygranie Premier League Liverpool zarobił 175 mln funtów, sprowadzono dotąd tylko...

Wydanie: 11761