Budujmy z myślą o energooszczędności
Dla przeciętnego Polaka inwestycja w dom to decyzja na całe życie, jeśli nie na pokolenia. Nowe warunki techniczne zabezpieczają tę długofalową perspektywę – mówi Henryk Kwapisz, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych ISOVER. materiał powstał we współpracy z firmą isover
Od nowego roku będą obowiązywać zaostrzone przepisy dotyczące ochrony cieplnej budynków. Czego będą dotyczyły nowe regulacje?
Zmiany dotyczą podwyższonych wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej przegród budowlanych oraz spełnienia określonych wskaźników zapotrzebowania budynków na nieodnawialną energię. Jest to związane z wdrażaniem w Polsce unijnego programu sukcesywnego zmniejszenia zużycia energii w budownictwie i minimalizowania strat ciepła z powodu słabo ocieplonych budynków. Zmiany zostały zakomunikowane z ponad siedmioletnim wyprzedzeniem i wprowadzane etapowo (w latach 2014, 2017, 2021), co pozwoliło firmom z branży budowlanej na przygotowanie się do tego procesu.
Czy WT 2021 są wystarczające, by myśleć o neutralności klimatycznej w Polsce w 2050 r.?
Jak to w życiu bywa, przepisy mogłyby być lepsze, ale wymaga to konsensusu wielu środowisk. W kilku miejscach można byłoby je uszczegółowić. Na przykład pozostawiono...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta