Klienci chcą być eko, firmy nie mogą tego ignorować
EKOLOGIA | 40 proc. badanych deklaruje, że byłoby gotowych dodatkowo zapłacić za opakowanie inne niż plastikowe
Polska znajduje się na 15. miejscu wśród 165 krajów badanych pod względem realizacji celów zrównoważonego rozwoju wytyczonych przez ONZ. Ogólnie chodzi o dbanie o to, by rozwój nie zmniejszał szans na zaspokojenie potrzeb przyszłych pokoleń. W tym roku awansowaliśmy aż o osiem pozycji w porównaniu z 2020 r. Wyprzedziliśmy m.in. Wielką Brytanię, Kanadę czy Japonię. Zostaliśmy docenieni za zdecydowane ograniczenie ubóstwa, ochronę bioróżnorodności na lądzie, stabilny wzrost gospodarczy oraz wysokiej jakości szkolnictwo wyższe. Gorzej idzie nam walka ze zmianami klimatycznymi, zwiększanie udziału odnawialnych źródeł w produkcji energii czy działania na rzecz równouprawnienia płci.
Ogólnopolskie standardy
Oczywiście, możemy poprawić obszary, w których wypadamy słabo, ale nie jest to proste. – Musimy działać międzysektorowo. Tylko taka współpraca przynosi efekty. Dlatego zaangażowaliśmy się w tworzenie ogólnopolskich standardów dotyczących zrównoważonego rozwoju – mówi dr hab. Bolesław Rok, dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych w Akademii Leona Koźmińskiego.
Dyrektor Bolesław Rok od kilkunastu lat koordynuje również Ranking Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu. – Budujemy platformę edukacyjną dotyczącą celów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta