Hubert Hurkacz  pierwszy raz jest w wielkoszlemowym ćwierćfinale
źródło: PAP/EPA
Hubert Hurkacz pierwszy raz jest w wielkoszlemowym ćwierćfinale

Hubert Hurkacz pokonal Daniiła Miedwiediewa i zagra z Rogerem Federerem

Trudno było przewidzieć taki scenariusz meczu Hurkacz – Miedwiediew w późne poniedziałkowe popołudnie, gdy z powodu deszczu pani sędzia zatrzymała spotkanie w czwartym secie, przy prowadzeniu Polaka 4:3. Rosjanin, choć starszy od rywala tylko o rok, wydawał się mieć przewagę wielkoszlemowego obycia, chociaż było też widać, że na trawie tenisista z Wrocławia czuje się dobrze.

Przeniesienie spotkania na wtorek pod dach kortu centralnego okazało się wyjątkowo korzystne dla Hurkacza: szum wielotysięcznych trybun i atmosfera tenisowego święta uskrzydliły Polaka. Swoje zrobiła także analiza trenerska – jej skutkiem był zdecydowany szturm serwisowy i pęd do siatki, by zaskoczyć Rosjanina.

Wszystko wyszło jak w podręczniku: gem serwisowy Daniiła Miedwiediewa poszedł na polskie konto, prowadzenie 5:3 i serwis w ręku oznaczały zwycięstwo w czwartym secie.

Piąty również okazał się popisem Hurkacza. Bojowa taktyka poparta niemal bezbłędnymi wyborami uderzeń dała mu od razu przewagę, rywal wyraźnie stracił rezon, nie wychodziły mu kontry, nie wychodziły starcia przy siatce. Pół godziny gry, 6:3 i po pracy. Wtorkowa porażka zakończyła dywagacje na temat możliwości awansu Rosjanina na pierwsze miejsce rankingu światowego po Wimbledonie. Novak Djoković może na razie spać spokojnie.