Złoty rok dla przemysłu hutniczego
Skala odbicia na rynku stali, która przyszła po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa, zaskoczyła wszystkich. Na tej hossie korzystają krajowi producenci i dystrybutorzy wyrobów hutniczych, ale problemem są rosnące ceny prądu.
Krajowe firmy z branży stalowej w I kwartale zanotowały spektakularne wzrosty wyników finansowych i według analityków także kolejne kwartały powinny być dla sektora wyjątkowo korzystne. Będzie to możliwe dzięki wzmożonemu popytowi na wyroby hutnicze i rosnącym cenom tych produktów.
Pomogą inwestycje
Ceny stali sięgają poziomów niespotykanych od lat. Przykładem niech będą pręty żebrowane, których ceny według danych Polskiej Unii Dystrybutorów Stali w czerwcu wzrosły do ponad 4 tys. zł/t, co stanowi rekord ostatnich kilkunastu lat. – W dłuższej perspektywie pozytywnie na popyt i ceny prętów powinny przekładać się inwestycje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta