Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatkowy hamulec

30 lipca 2021 | Nieruchomości | Maciej Oniszczuk

Polski Ład drastycznie zmieni sytuację setek tysięcy osób, które już nabyły nieruchomości pod wynajem, kalkulując opłacalność inwestycji na obecnych zasadach – wskazuje ekspert.

Wiceminister finansów Jan Sarnowski na poniedziałkowej konferencji prasowej, na której został zaprezentowany Polski Ład, zapowiedział szereg zmian podatkowych, które mogą zatrząść polskim rynkiem nieruchomości.

Jedynie ryczałt

Od 2022 roku rozliczanie prywatnego najmu mieszkań będzie bowiem możliwe tylko na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Aktualnie mamy wybór – albo rozliczamy się na zasadach ogólnych, albo na ryczałcie.

Pierwszy sposób w praktyce potrafi być dużo bardziej atrakcyjny finansowo. Obniżając podstawę opodatkowania kosztami remontu, czynszu, obsługi kredytu czy amortyzacją, można w ogóle nie płacić podatku od wynajmowania mieszkania. Od przyszłego roku wyboru już nie będzie – rozliczanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament