Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żabka i inne sklepy stracą szansę pracy w niedzielę

30 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

PiS chce zaostrzenia ustawy zakazującej handlu w niedziele i święta. Planuje likwidację wyjątku uczynionego dla punktów pocztowych w sklepach.

 

Zakaz handlu w niedzielę działa od trzech lat, ale rozwiązanie to wzbudza ogromne emocje znacznie dłużej. PiS mimo sondażowej przewagi przeciwników tego rozwiązania rozpoczyna kolejną batalię o zaostrzenie ustawy.

Grupa posłów z Januszem Śniadkiem z PiS jako wnioskodawcą złożyła już projekt nowelizacji, której głównym celem jest usunięcie wyjątku pozwalającego na pracę w niedzielę dla placówek pocztowych, z którego korzystały tysiące sklepów spożywczych. Podpisywały umowy z operatorami pocztowymi na odbieranie i nadawanie przesyłek, co nie tylko rozszerzało ofertę dla klientów, ale też pozwalało otwierać sklep w niedzielę.

Koniec małych poczt

Z tej opcji korzystały tysiące sklepów spożywczych z takich sieci jak Żabka, Delikatesy Centrum. Ostatnio pierwsze takie punkty uruchomiono także w sieci Biedronka.

Autorzy projektu zaostrzenia zakazu twierdzą, że chcą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament