Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odwrócenie trendów na rynku

30 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

Po środowym posiedzeniu Fedu dolar zaczął tracić na wartości do euro, walut rynków wschodzących, w tym złotego. Krajowa waluta odrabiała straty także do euro.

 

Szef Fedu Jerome Powell zapowiedział, że podwyżki stóp procentowych są jeszcze „daleko przed nami", co wystarczyło inwestorom do wyprzedaży amerykańskiego dolara. Fed nie zasygnalizował także żadnych planowanych zmian w polityce monetarnej w USA w najbliższym czasie.

Jak zauważa Marek Rogalski z DM BOŚ, dolar może pozostawać pod presją, dopóki Fed nie potwierdzi, że mimo wszystko bierze pod uwagę zacieśnienie polityki monetarnej. Przed posiedzeniem Fedu kurs eurodolara utrzymywał się w okolicach 1,18, natomiast w czwartek po południu zbliżał się już do 1,19 dolara za euro.

W zestawieniu ze złotym dolar w ostatnich dniach testował poziom 3,90, natomiast po dwóch dniach przeceny kurs USD/PLN spadł w okolice 3,85. Wobec części walut rynków wschodzących dolar słabł nawet o ponad 1 proc. Z kolei złoty zyskiwał także do euro, kosztującego po południu 4,57 zł. Tymczasem bitcoin kolejny raz mierzył się z poziomem 40 000 dolarów, którego nie udało się sforsować.

Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament