Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Merkel ma także zalety

30 lipca 2021 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Kanclerz Angela Merkel była w ostatnią niedzielę  na festiwalu muzyki Richarda Wagnera  w Bayreuth.  Na zdjęciu:  z mężem Joachimem Sauerem  (z lewej) oraz premierem Bawarii Markusem Söderem i jego żoną Karin
źródło: AFP
Kanclerz Angela Merkel była w ostatnią niedzielę na festiwalu muzyki Richarda Wagnera w Bayreuth. Na zdjęciu: z mężem Joachimem Sauerem (z lewej) oraz premierem Bawarii Markusem Söderem i jego żoną Karin

Najbardziej prominentny krytyk polityki pani kanclerz zabiera głos w kampanii wyborczej. Ale temat, jaki wybrał, już nieco wyblakł.

– Jej zaletą było zawsze to, że była pozbawiona próżności lub też powstrzymywała ją stanowczo, po prostu milcząc, kiedy nie mogła powiedzieć niczego, co byłoby dla niej naprawdę przydatne – autorem takiej, mogącej uchodzić za pozytywną, oceny kanclerz Angeli Merkel jest nie kto inny jak Thilo Sarrazin.

Jest od lat najbardziej znanym w Niemczech skandalizującym autorem dzieł polityczno-społecznych o tematyce imigracji i integracji.

W nowej książce Thilo Sarrazin nie kryje respektu dla pani kanclerz, która skutecznie i z wielkim spokojem zamroziła przywódcze ambicje ważnych polityków CDU, którzy po aferze z czarnymi kasami partyjnymi powierzyli Merkel kierownictwo partii, licząc, że się jej wkrótce pozbędą.

Na tym komplementy się kończą. I zaczyna rozliczanie: Angela Merkel zrobiła wszystko źle, a przynajmniej nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament