Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi HR odbiły się po koronakryzysie

30 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Agencje zatrudnienia szybko odrobiły spadki z pierwszych miesięcy pandemii, a w 2021 r. przychody mogą być nawet wyższe niż przed jej wybuchem.

 

Ożywienie w polskiej gospodarce, która według Międzynarodowego Funduszu Walutowego ma w tym roku urosnąć o 4,6 proc., w przyszłym zaś o 5,2 proc., mocno rozgrzało rynek pracy, a wraz z nim biznes agencji zatrudnienia i pozostałych usług HR. Niemal każda firma działająca w tej branży notuje dzisiaj dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem, a przybywa też takich, które mówią o rekordowych obrotach.

Potrzeba elastyczności

Silne odbicie widać w pracy tymczasowej, która ma decydujący, ponad 80 proc., udział w rynku usług HR, gdyż do jej przychodów wliczane są wynagrodzenia pracowników. Według danych Polskiego Forum HR, które zrzesza większość dużych graczy tego rynku, w I kwartale 2021 r. obroty w pracy tymczasowej wzrosły do 1,6 mld zł (czyli o ponad jedną trzecią w porównaniu z tym samym okresem 2020 r.), wracając do poziomu I kw. 2019 r. Danych za II kwartał jeszcze nie ma, ale opinie wielu firm wskazują, że tempo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament