Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Resort finansów wydłuża podatkowe konsultacje

30 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
W poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński (na zdjęciu z lewej, z prawej premier Morawiecki) pokazał projekt zmian w podatkach
autor zdjęcia: Radek Pietruszka
źródło: PAP
W poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński (na zdjęciu z lewej, z prawej premier Morawiecki) pokazał projekt zmian w podatkach

W odpowiedzi na artykuł w „Rzeczpospolitej" Ministerstwo Finansów przysłało swoje stanowisko, w którym ogłasza wydłużenie konsultacji podatkowych z dwóch do pięciu tygodni.

 

W poniedziałek Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt ustawy podatkowej stanowiącej element programu Polski Ład. Przewiduje on podwyżkę kwoty wolnej od podatku dochodowego, podniesienie progu podatkowego, ale też niekorzystne zmiany w zasadach odliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne, oznaczające wyższe podatki dla dużej części przedsiębiorców i osób z wyższymi zarobkami. Na konsultacje społeczne projektu resort dał tylko dwa tygodnie.

Biznes apeluje o czas

Poprosiliśmy o ocenę projektu i trybu pracy nad nim szefów największych organizacji biznesowych. – To nieetyczny pomysł, ponieważ obciąża blisko 2 mln mikro- i małych przedsiębiorców, którzy wypruwali sobie żyły w czasie pandemii, stawali na głowie, żeby utrzymać firmy i pracowników – ocenił Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

– Polski Ład powinien być grą do jednej bramki, liczy się wzrost gospodarczy i rozwój kraju. Tymczasem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament