Nie spiszesz się sam, to zadzwoni rachmistrz
Dane o obywatelach są anonimizowane. Wykorzystać je może jedynie Główny Urząd Statystyczny. Za odmowę spisu grozi do 5 tys. zł grzywny.
Zgodnie z danymi GUS w spisie powszechnym wzięło już udział łącznie 18 mln 131 tys. 758 osób, tj. ok. 47,4 proc. ludności Polski. Przez internet spisało się ok. 11,5 mln osób, a do 21 lipca rachmistrzowie przez telefon spisali blisko 5,5 mln osób, tj. 14,3 proc. ludności. Z kolei w wywiadach bezpośrednich spisali ponad pół miliona osób, tj. 1,47 proc. ludności kraju.
To wciąż bardzo mało, biorąc pod uwagę, że spis trwa już od 1 kwietnia 2021 r., natomiast do jego zakończenia zostały jeszcze tylko dwa miesiące (spisać się można do 30 września).
Samospis górą
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym z powodu pandemii głównie w samospisie internetowym jest obowiązkowy pod groźbą grzywny.
To oznacza, że w zdecydowanej większości każdy obywatel musi się spisać sam.
A to oznacza wejście bezpośrednio na stronę spisu lub pośrednio poprzez stronę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta