Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Algorytm dobierze i oceni kandydata

30 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Chociaż branża HR już wcześniej inwestowała w cyfryzację i automatyzację, to pandemia upowszechniła zastosowanie nowych technologii.

 

– Dzisiaj już widać, że rozwiązania, które sprawdzały się dotychczas, nie wystarczą, bo pracownicy domagają się takiego samego poziomu doświadczeń ze strony pracodawców, jakie firmy oferują swoim klientom – mówi Maciej Noga, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Pracuj i partner zarządzający Pracuj Ventures, który sukcesywnie rozbudowuje swój pakiet inwestycji w HR Tech, czyli w rozwiązania technologiczne w obszarze HR.

To jeden z najszybciej rosnących segmentów nowych technologii, który jeszcze przyspieszył w czasie pandemii. Wymuszone przez Covid-19 obostrzenia sanitarne, w tym lockdowny, gwałtownie zwiększyły udział zdalnej pracy i zdalnej rekrutacji, podnosząc też popyt na rozwiązania online.

Bot wspiera rekrutera

Pomimo stopniowego powrotu do biur pod koniec pierwszego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12026

Wydanie: 12026

Spis treści
Zamów abonament