Pandemia przypomniała o wielkiej roli zaufania i edukacji
Zaufanie jest kluczowym czynnikiem, by społeczeństwo mogło w pełni czerpać z korzyści, jakie oferują nowe odkrycia i terapie – mówi Maciej Plebanek, dyrektor medyczny Pfizer Polska.
Na ile istotne w procesie wprowadzania innowacji medycznych jest zaufanie?
To warunek konieczny i niezbędny – zaufanie i partnerstwo między światem nauki, klinicystami, społeczeństwem a przemysłem farmaceutycznym. Zarówno Pfizer, jak i cała nasza branża szeroko czerpią z doświadczenia i wiedzy naukowców i bez wzajemnego zaufania i odczytywania potrzeb trudno mi sobie wyobrazić, by kontynuować postęp w terapii, profilaktyce i diagnostyce.
Współpracujemy z naukowcami i to oni stanowią o sile innowacji i dokonują przełomów między innymi w: onkologii, kardiologii, diabetologii, chorobach rzadkich i immunologii. Historia pokazała, że nasze produkty zmieniły życie miliardów ludzi na całym świecie i sprawiły, że to, co kiedyś wydawało się niewyobrażalne, stało się możliwe. Obecnie Pfizer opracowuje potencjalne terapie w sześciu obszarach terapeutycznych, osiem leków jest w trakcie rejestracji, a 23 są...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta