Kryzys na dłużej
Nic nie wskazuje na to, by rząd zmienił podejście do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Opozycja domaga się m.in. przyznania dostępu mediom.
Jak rozwinie się sytuacja na granicy polsko-białoruskiej? W czwartek późnym wieczorem Sejm miał głosować poparcie przedłużenia na kolejne 60 dni stanu wyjątkowego – maksymalny czas, który jest możliwy zgodnie z konstytucją. Wszystko wskazywało na to, że ten wniosek zostanie przyjęty. Zwłaszcza po tym, jak PiS zmieniło regulamin Sejmu w taki sposób, że do akceptacji przedłużenia wystarczy zwykła większość głosów.
Już wcześniej poparcie przedłużenia stanu wyjątkowego sygnalizowała Konfederacja, a PSL zapowiadało wstrzymanie się od głosu. Przeciwko jest m.in. Lewica i Platforma Obywatelska. Politycznie to głosowanie dla PiS zdecydowanie najprostszy element całej układanki.
Opozycja oburzona
Wydarzenia na granicy i polityczna dyskusja wokół nich nabrała nowej dynamiki ze względu na kilka wydarzeń,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta