Roma locuta, causa finita. Roma Tower powstanie
Rynek nieruchomości komercyjnych jest rynkiem bardzo brutalnej konkurencji – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development.
Co z tą Romą Tower? 170-metrowa wieża u zbiegu ul. Emilii Plater i Nowogrodzkiej – inwestycja spółki PW, którą tworzą BBI Development i Fundacja Pro Bonum ufundowana przez archidiecezję warszawską – powstanie?
Zakończyła się procedura mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, w której odmówiono wpisania terenu pod inwestycję Roma Tower jako otoczenia zabytków. To kolejny krok, który przybliża realizację projektu 170-metrowego wieżowca do celu.
Oczywiście, że Roma Tower powstanie. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tej części Warszawy wysoką zabudowę. Przygotowujemy się do inwestycji. Załatwiamy formalności, opracowujemy projekt, analizując różne warianty. Wniosek o pozwolenie na budowę chcemy złożyć jeszcze w tym roku.
Planujecie biura, mieszkania, hotel?
Rozważaliśmy te wszystkie trzy funkcje, bo plan miejscowy umożliwia ich realizację. Dziś wchodzą w grę albo biura, albo mieszkania na sprzedaż.
Ostateczna decyzja jeszcze jednak nie zapadła.
Pomysł na to miejsce zmieniła pandemia?
Pandemia ma wpływ na cały rynek. Nasza działka jest jednak w świetnej śródmiejskiej lokalizacji. A kryzysy, czy to gospodarcze, czy nieruchomościowe, niespecjalnie dotykają inwestycje premium, co dobitnie pokazuje historia. Najemcy biur czy kupujący...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta