Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisa niekoniecznie kupowana w szkole

01 września 2022 | Moje pieniądze | Regina Skibińska
Polisy NNW dla dzieci nieodmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Polisy NNW dla dzieci nieodmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem

Niska suma ubezpieczenia w szkolnej polisie NNW wiąże się z niskim świadczeniem, jeśli dziecko będzie miało wypadek.

Według najnowszych dostępnych danych w roku szkolnym 2020/2021 w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich doszło do 10 822 wypadków. Oznacza to średnio ponad 1000 wypadków miesięcznie. Przy roku szkolnym liczącym 186 dni nauki jest to średnio ponad 58 wypadków dziennie. Trzeba jednak pamiętać, że rok szkolny 2020/2021 był „pandemicznym”, a nauka przez długi czas odbywała się zdalnie. Zwykle wypadków jest więcej.

Wypadki zdarzają się też poza szkołą, na wakacjach, w domu czy podczas zajęć dodatkowych. Dzieci zwykle są aktywne i wypadki przytrafiają się im częściej niż dorosłym.

Najczęstsze przyczyny wypadków to nieuwaga ucznia, działania nieumyślne innej osoby, działania umyślne i nieumyślne ucznia, ale także zły stan techniczny obiektów, maszyn i urządzeń oraz wyposażenia i sprzętów, a także niewłaściwe zabezpieczenie maszyn i urządzeń. Wśród przyczyn wypadków w statystykach rządowych można też znaleźć niewłaściwe zabezpieczenie klatek schodowych i korytarzy, brak lub niedostateczny nadzór nad uczniem oraz pobicia czy umyślne uderzenia.

Ile kosztuje „dobra” polisa szkolna?

Polisy NNW dla dzieci nieodmiennie cieszą się dużym zainteresowanie, przy czym rodzice coraz częściej nie zadowalają się polisą szkolną, ale też myślą o ubezpieczeniu indywidualnym. Polisa szkolna nie jest obowiązkowa, a jej zakres ochrony oraz sumy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12358

Wydanie: 12358

Spis treści

Reklama

Zamów abonament