Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sklepy w Unii wciąż otwarte dla Rosjan

01 września 2022 | Świat | Anna Słojewska

UE zawiesza umowę o ułatwieniach wizowych dla Rosjan, co utrudni im podróżowanie do strefy Schengen. Dla całkowitego zakazu wjazdu nie ma na razie jednomyślności.

Ministrowie spraw zagranicznych UE na spotkaniu w Pradze po raz pierwszy dyskutowali o możliwości wprowadzenia zakazu wjazdu dla turystów rosyjskich. Jak zauważył Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, od połowy lipca notowany jest znaczący wzrost napływu obywateli tego kraju na teren UE. Ponieważ w ramach sankcji zakazane są bezpośrednie loty między Rosją a lotniskami w państwach UE, większość turystów podróżuje do Unii przez granice lądowe, głównie państw bałtyckich, Finlandii, a także Polski. Państwa same do tej pory próbowały ograniczać napływ Rosjan, ale bez wspólnego podejścia unijnego takie działania są nieskuteczne. Bo każde państwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12358

Wydanie: 12358

Spis treści

Reklama

Zamów abonament