Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powrót do szkoły bardziej cyfrowej

01 września 2022 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Rynek technologii w edukacji wystrzelił w czasie pandemii i wciąż rośnie. Część ekspertów spodziewa się jednak załamania w tej nowatorskiej branży.

Rusza właśnie nowy rok szkolny i to w wersji stacjonarnej, co w okresie ostatnich dwóch lat pandemii wcale nie było takie oczywiste. Ewentualny nawrót zachorowań na dużą skalę czy potencjalny strajk nauczycieli mogą jednak przywrócić zdalną edukację. Jak się okazuje, Polacy są na to gotowi. Z najnowszych badań firmy ClickMeeting wynika bowiem, że aż prawie 60 proc. z nas chce, by nauka online ponownie zawitała do szkół, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Boom w branży edtech

Według 39 proc. respondentów taki zdalny model wpływa na rozwój samodzielności, a dla 35 proc. zaletą jest szersze wykorzystanie nowych technologii. Jednocześnie 38 proc. osób chciałoby, żeby szkoły i uczelnie – niezależnie od sytuacji – częściej korzystały z opcji hybrydowego nauczania. – Choć nauka zdalna błyskawicznie i nieoczekiwanie wkroczyła w nasz w system edukacji, stosunkowo szybko nauczyliśmy się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12358

Wydanie: 12358

Spis treści

Reklama

Zamów abonament