Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błyskawiczna kariera sądowa byłej pani prokurator

01 września 2022 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka

Czteromiesięczne doświadczenie sędziowskie wystarczyło, by szefową najważniejszego wydziału karnego w kraju została 38-letnia była śledcza.

Mirosława Chyr została przewodniczącą VIII wydziału karnego Sądu Okręgowego w Warszawie, do którego trafiają największe sprawy karne i lustracyjne w Polsce. To tu toczyły się procesy gangu pruszkowskiego, a obecnie afery GetBacku, tu także zapadały decyzje w sprawie miliardera Leszka Czarneckiego czy lustracyjnej Kazimierza Kujdy.

Mirosława Chyr zaledwie w marcu otrzymała nominację na urząd sędziego z rąk prezydenta RP i trafiła do wydziału VIII warszawskiego sądu. Po czterech miesiącach świeżo upieczoną sędzię wybrano na szefową wydziału. Stanowisko objęła 16 lipca 2022 r. – poprzedniej przewodniczącej upłynęła kadencja – wynika z odpowiedzi dla „Rz” sędzi Beaty Adamczyk-Łabudy, rzeczniczki sądu.

Art. 11 ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych mówi, że funkcję przewodniczącego wydziału powierza prezes sądu, wcześniej zasięgając...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12358

Wydanie: 12358

Spis treści

Reklama

Zamów abonament