Skrzynie i taborety. Najdroższe meble świata
INWESTYCJE ALTERNATYWNE | Inwestycja w meble może być w określonych warunkach znakomitą lokatą kapitału
Wiek, wyjątkowa technologia, nazwisko designera czy wyjątkowe surowce – kluczy do znalezienia mebli, które mogą z czasem zyskiwać na wartości, nie brakuje. I choć trudno określić przyszłą wartość konkretnego krzesła czy kredensu, to nad wyposażeniem swojego domu warto pomyśleć.
„Umeblowanie lub przemeblowanie domu może być wielkim wyzwaniem, gdy trzeba zmierzyć się z pragnieniem urządzenia pomieszczeń w ramach jednej wizyty u najbliższego sprzedawcy i jednorazowego, kompleksowego wydania w ten sposób całego budżetu” – piszą eksperci amerykańskiej firmy zajmującej się doradztwem w zakresie wyposażenia wnętrz, DecorAid. „Tu jednak nasi doradcy usilnie doradzają oparcie się temu pragnieniu” – pointują.
– Meble, jak niemal każda kategoria przedmiotów, mogą dziś być dobrem kolekcjonerskim. Inwestycją, która nawet jeśli nie będzie przynosić bezpośredniego zwrotu i zysku, to może stanowić pewną lokatę kapitału lub – w określonych okolicznościach – istotny element wartości całej nieruchomości – mówi nam, prosząc o anonimowość, jeden ze specjalistów polskiego rynku luksusowych mebli. – Nawet jeżeli trudno mówić o tym, ile konkretny przedmiot będzie kosztował za dziesięć czy dwadzieścia lat, to z dużą pewnością można wskazywać te, które nie będą tańsze niż w dniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta