Polopwanie na 'surowe' okazje
- Zamki na piasku
RYS. RAFAŁ PIEKARSKI
Nowego mieszkania czy domu w stanie surowym warto szukać nie tylko u dewelopera, ale i u pośrednika obrotu nieruchomościami. Tam można trafić na oferty atrakcyjniejsze cenowo lub położone w miejscu, w którym deweloper nie ma już nic do zaoferowania swoim klientom.
Nowe nieruchomości, choć nabywane z drugiej ręki, to czasem prawdziwe okazje. Należy się jednak liczyć z tym, że mieszkanie czy dom nabyte w stanie surowym po atrakcyjnej cenie wymagać będzie od nowych właścicieli poświęcenia sporo czasu na załatwianie różnych formalności.
Często niedokończone
Nowe mieszkania można nabywać z drugiej ręki, kiedy blok, w którym się znajdują, już został wybudowany lub kiedy jego oddanie do użytku pozostaje jeszcze tylko w sferze planów.
- Jeżeli blok już stoi i został oddany do użytkowania, a właściciel mieszkania nie chce w nim zamieszkać, ponieważ np. przestała mu się podobać okolica lub mieszkanie okazało się dla niego za małe, może je bez problemu odsprzedać za cenę, za jaką je nabył lub za cenę wyższą - wyjaśnia Karol Kapica z agencji Polanowscy - Nieruchomości.
Sprzedający na transakcji zarobi, jeżeli od momentu wpłacenia przez niego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta