Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy można prościej?

18 listopada 2004 | Dobra firma | UR

PRZYCHODY - KOSZTY

Jeszcze o różnicach kursowych

Czy można prościej?

Po publikacji w DF z 14 października br. artykułu "Sposób na krążącą walutę" , w którym nasza ekspertka przedstawiała uproszczoną metodę obliczania różnic kursowych przy różnych i licznych transakcjach walutowych, dostaliśmy listy od osób zainteresowanych, czy uproszczenia te nie mogłyby być jeszcze dalej idące. Oto pytania czytelników i odpowiedzi autorki.

LICZENIE "OD KOŃCA"

Czy można (jest zdecydowanie prościej) obliczać różnice kursowe "od końca", tj. znając stan posiadanych środków na koniec okresu w walucie obcej (np. euro), przyporządkować do tejże wysokości ostatnie wpływy złotówkowe po kursach historycznych? Stan rachunku wynikający z ksiąg należałoby wówczas zwiększyć (dodatnie różnice kursowe) lub zmniejszyć (ujemne różnice) o różnicę miedzy złotową, zaksięgowaną wcześniej, równowartością waluty a tym, co "być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament