Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

18 listopada 2004 | Ekonomia | DE

INNE

Poczta chce być spółką

Dyrekcja państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej Poczta Polska (PP) chce przekształcenia firmy w spółkę akcyjną - mówi dyrektor generalny Tadeusz Bartkowiak. Przekształcenie PP w spółkę akcyjną, która, jak wynika z analiz PP, będzie najwłaściwszą formą jej funkcjonowania, powinno nastąpić najpóźniej w I połowie 2005 r. Dyrektor powiedział, że nowa formuła funkcjonowania umożliwi zwiększenie finansowania oraz uprości procedury zamówień publicznych prowadzonych przez PP. (ISB, KRAK.)

Najwięcej przetargów w sieci

Z 13,5 tys. przetargów i zleceń na dostawy i usługi, rozpoczętych w październiku, ponad 8 tys. zostało ogłoszonych w Internecie - wynika z raportu Telefonicznej Agencji Informacyjnej. Ogłoszenia umieszczano zarówno na stronach urzędów centralnych i samorządowych, jak i podmiotów gospodarczych. Ponad 2,7 tys. ogłoszeń znalazło się w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz biuletynach regionalnych i branżowych. Resztę ogłoszeń (2,8 tys.) zamieszczono w prasie, z czego 2,5 tys. w tytułach regionalnych. KRAK.

Wadliwy osprzęt Shimano

W niektórych modelach osprzętu rowerowego Shimano mogą wystąpić wady fabryczne - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o dwa rodzaje linek hamulcowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament