Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarzuty przy złotym interesie

18 listopada 2004 | Warszawa | IK Ne
źródło: Nieznane

Urzędnicy byłej gminy Centrum podejrzani o niegospodarność i działanie na szkodę miasta

ZARZUTY PRZY ZŁOTYM INTERESIE

FOT. MACIEJ SKAWIŃSKI

Prokuratura stawia zarzuty byłym władzom warszawskiej gminy Centrum. Jej zdaniem urzędnicy, decydując o budowie centrum handlowego Złote Tarasy, narazili miasto na stratę ponad 100 milionów złotych. Jeszcze w tym roku do sądu mają trafić akty oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi gminy Janowi W. i czworgu jego zastępców, a także notariuszowi gminy. Urzędnikom grozi od 3 do 10 lat więzienia.

Śledztwo dotyczące działek przy Dworcu Centralnym, które stołeczny samorząd wniósł do spółki z holenderskim inwestorem ING Real Estate w 2001 roku, ciągnie się już blisko dwa lata.

Przypomnijmy. Zgodnie z umową podpisaną w 1998 r. przez Wojciecha Kozaka (ówczesnego wiceburmistrza gminy Centrum) gmina przekazała firmie niemal 4 ha gruntów. W zamian miała otrzymać udziały w spółce; ich wartość wyceniono na 114 mln zł. Prezydent Lech Kaczyński i Najwyższa Izba Kontroli uznali, że wycena mogła zostać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament