Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opodatkowana całość, nie elementy

18 listopada 2004 | Dobra firma | RD

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI

Jak stwierdzić, czy mamy do czynienia z budowlą

Opodatkowana całość, nie elementy

Zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych budowle są objęte podatkiem od nieruchomości. Nie zawsze jednak wiadomo, co jest budowlą.

RAFAŁ DOWGIER

Definicja budowli znajduje się w słowniczku do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (art. 1a ust. 1 pkt 2 uopol). Budowlą jest obiekt budowlany w rozumieniu przepisów prawa budowlanego niebędący budynkiem lub obiektem małej architektury, a także urządzenie budowlane w rozumieniu przepisów prawa budowlanego związane z obiektem budowlanym, które zapewnia możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Z kolei prawo budowlane w art. 3 pkt 3 przez budowlę nakazuje rozumieć "każdy obiekt budowlany niebędący budynkiem lub obiektem małej architektury, jak: lotniska, drogi, linie kolejowe, mosty, wiadukty, tunele, przepusty techniczne, wolno stojące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament