Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy w grudniu będzie jeden właściciel

18 listopada 2004 | Ekonomia | TŚ
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Telekomunikacja Elektrim chce szybko sprzedać udziały w Polskiej Telefonii Cyfrowej

Czy w grudniu będzie jeden właściciel

Elektrim deklaruje, że jest zainteresowany szybką sprzedażą 51 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, należących dziś do Elektrim Telekomunikacji. We wrześniu 2004 r. Deutsche Telekom oferował za ten pakiet 1,3 mld euro, z czego Elektrim otrzymałby 550 mln euro.

Posiadacze co najmniej 75 proc. obligacji Elektrimu warunkowo zgodzili się na wcześniejszy wykup swoich papierów, o co zabiega polska spółka. Żądają jednak, by do 15 grudnia podpisana została umowa sprzedaży udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej przez Elektrim Telekomunikacja. PTC jest największym w Polsce operatorem telefonii komórkowej, do którego należą sieci Era i Heyah. W sumie obsługuje on ponad 8 milionów klientów.

PTC ma dwóch głównych udziałowców: Deutsche Telekom (przez spółki zależne ok. 49 proc. udziałów) oraz Elektrim Telekomunikacja (ok. 48 proc.), którego udziały z kolei należą do Elektrimu (49 proc.) i Vivendi (51 proc.).

Listopadowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament