Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tajna broń Putina

18 listopada 2004 | Świat | PR
źródło: Nieznane

Prezydent Rosji: Takiego uzbrojenia nie będzie miał żaden kraj na świecie

Tajna broń Putina

(C) AP / MIKHAIL METZEL

Armia rosyjska zostanie wyposażona w systemy rakiet jądrowych najnowszej generacji - zapowiedział wczoraj Władimir Putin. Zdaniem prezydenta Rosji takiego uzbrojenia nie ma żaden kraj na świecie. W najbliższej przyszłości żaden kraj nie będzie też w stanie go stworzyć.

- Rosja wciąż ma ambicje bycia ważnym graczem na arenie światowej przy zastosowaniu instrumentów siłowych. Tego rodzaju zapowiedzi nie wygłasza się bezpodstawnie i choć są one również elementem pewnej gry politycznej, to Polska nie powinna zostawiać takiej deklaracji bez komentarza - twierdzi generał Bolesław Balcerowicz, strateg i analityk wojskowy.

Aleksiej Muchin, szef rosyjskiego Centrum Informacji Politycznej zapewnił jednak "Rz": - Prawdopodobnie chodzi o jakąś nową broń kosmiczną. Na stosunki ze Stanami Zjednoczonymi to nie wpłynie.

Putin oświadczył podczas spotkania z generałami rosyjskiej armii, że jest pewien, iż nową broń uda się wyprodukować w najbliższych latach. Co to za broń? - Nie mają i raczej nie będą jej miały mocarstwa nuklearne - podkreślał. - Międzynarodowy terroryzm to jedno z największych zagrożeń dla Rosji, ale nie można też zapominać o zagrożeniu nuklearnym. Będziemy kontynuować wysiłki, by wzmacniać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament