Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gruby problem

18 listopada 2004 | Nauka i Technika | KK PK
źródło: Nieznane

Zdrowie Frytki, hamburger i napój to źródło od 500 do nawet 1500 kilokalorii - Już wkrótce otyłość będzie powodować więcej zgonów niż palenie tytoniu

Gruby problem

Otyłość, cukrzyca, nadciśnienie - to skutki nieprawidłowej diety. Częste jedzenie żywności typu fast food szkodzi naszemu zdrowiu, narażając nas na wyższe ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru, a nawet niektórych nowotworów.

Film Morgana Spurlocka "Super Size Me" dotyka problemu, na który od dawna zwracają uwagę lekarze - niewłaściwa dieta, prowadząca do nadwagi lub wręcz chorobliwej otyłości jest bardzo groźna dla naszego zdrowia. Potrawy serwowane przez bary fast food zawierają ogromne ilości tłuszczu, cukru i soli - mogących w nadmiarze szkodzić. Jeżeli połączyć to z brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, to mamy przepis na katastrofę.

Apetyt na niezdrowe

Problem dotyczy oczywiście nie tylko hamburgerów sprzedawanych w barach McDonald's, ale również frytek, chipsów, przekąsek, prażonej kukurydzy, pizzy czy wreszcie popularnych napojów gazowanych. Jest to żywność bardzo wysokokaloryczna, zawierająca dużo tłuszczu, cukru i soli, a jednocześnie z reguły pozbawiona pożądanych składników - witamin i błonnika.

Lekarze - zwłaszcza kardiolodzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3384

Spis treści
Zamów abonament