Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tydzień na giełdach w kraju i na świecie

03 czerwca 1995 | Ekonomia | ZK

Tydzień na giełdach w kraju i na świecie

Akcje: Wall Street dyktuje tempo

Również w ubiegłym tygodniu światowe rynki akcji pozostawały pod przemożnym wpływem Wall Street. W ślad za nowojorskim Dow Jonesem po nowe rekordy sięgnął londyński FTSE 100, a niemiecki DAX wspiął się na najwyższy w tym roku poziom notowań. Fluidom zza oceanu uległa nawet w samej końcówce zgorzkniała giełda tokijska, rzutem na taśmę kończąc tydzień ponad 150-pkt. wzrostem wskaźnika Nikkei.

Tydzień również na parkiecie był wręcz upalny irozemocjonowany. Inwestycyjną temperaturę podgrzewały wydarzenia na rynku walutowym -- kolejne raporty ostanie amerykańskiej gospodarki oraz spekulacje dotyczące finału czwartkowego posiedzenia niemieckiego Bundesbanku. Dochodziły do tego zgrzyty w kontynuowanych "samochodowych" rozmowach amerykańsko-japońskich dotyczących otwarcia rynku japońskiego i nerwowe wyczekiwanie na piątkowy bilans z amerykańskiego rynku pracy, połączony z ogłoszeniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament