Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zmienić w ordynacji podatkowej

03 czerwca 1995 | Ekonomia | KJ

Chronić przed nierzetelnym bankiem, bronić hipoteki bankowej

Co zmienić w ordynacji podatkowej

Wprawdzie projekt ordynacji podatkowej jest już przyjęty przez KERM, ale przedsiębiorcy i prawnicy zrzeszeni w Business Centre Club są zdania, że dobrze byłoby wprowadzić do niego kilka poprawek. Na przykład -- mówią -- objąć obowiązkiem wydawania pisemnej interpretacji prawa podatkowego na żądanie podatników nie tylko urzędy skarbowe, ale i izby skarbowe.

Najbardziej trafna okazuje się uwaga jednego z prawników dotycząca przepisu o tym, jaki dzień uważa się za termin dokonania zapłaty podatku (zaliczki, raty) w obrocie bezgotówkowym. Projekt ordynacji mówi, że jest to "dzień obciążenia rachunku bankowego podatnika na podstawie polecenia przelewu lub zlecenia pokrycia należności wystawionego przez organ podatkowy. " "A co się stanie, jeśli bank obciąży rachunek podatnika ale nie uzna rachunku urzędu skarbowego? Czy za niewykonanie zobowiązania podatkowego odpowiadać będzie podatnik, czy bank? -- padło pytanie na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament