Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sens odnaleziony (w połowie)

03 czerwca 1995 | Plus Minus | ES

Między demokracją a liberalizmem

Sens odnaleziony (w połowie)

Sam autor -- Paweł Kozłowski przyznaje, że ta książka mogłaby nosić tytuł: "Liberalizm -- demokracja -- społeczeństwo", ale osobiście dał jej tytuł inny: "Szukanie sensu, czyli o naszej wielkiej zmianie". A to dlatego, że doszedł do wniosku, iż przeciętny obywatel RP ma trudności w znalezieniu istoty bieżących wydarzeń w naszym kraju. Ta niewielka w sumie publikacja (około 140 stron) ma mu pomóc zrozumieć to, co się w Polsce w ostatnich latach stało, a zwłaszcza po co to się stało. I na swój sposób pomaga, pod warunkiem, że do czytelnika trafią argumenty przemawiające za liberalizmem w życiu gospodarczym, politycznym i społecznym.

Autor nie kryje swojej niekłamanej sympatii dla liberalizmu i demokracji, ba, podobnie jak inny autorytet w tej materii (Francis Fukuyama) uznaje, że ludzkość doszła już do kresu poszukiwań najlepszego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament