Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapowiedzi, obietnice, prognozy

03 czerwca 1995 | Gazeta | JB

"Strategia dla Polski" po roku

Zapowiedzi, obietnice, prognozy

Jan Bazyl Lipszyc

Główną zasługą Grzegorza Kołodki w ciągu ostatniego roku jest ograniczenie skali destrukcji w gospodarce, możliwej przy tej konfiguracji politycznej, i zahamowanie zjazdu po równi pochyłej widocznego wiosną 1994 roku -- uważa prof. Marek Dąbrowski.

Dla prof. Marka Belki "Strategia dla Polski" była głównie dokumentem propagandowym, w dobrym znaczeniu tego słowa. Ocenia on, że tam, gdzie zależało to bezpośrednio od ekipy wicepremiera, zapowiedzi zostały zrealizowane, a nawet wyniki makroekonomiczne są lepsze niż przewidywane rok temu.

Nie czepiałbym się liczb, bo "Strategia" to jest pewna generalna koncepcja -- mówi prof. Cezary Józefiak. Według niego jej realizację trzeba oceniać biorąc pod uwagę nie dziesięć programów węzłowych, ale cztery główne cele: podtrzymanie szybkiego wzrostu, stabilizację makroekonomiczną oraz systemową i usprawnienia w finansowaniu potrzeb społecznych.

Zespół współpracowników wicepremiera Grzegorza Kołodki pod kierownictwem Jerzego Hausnera pracuje nad podsumowaniem pierwszego roku wdrażania "Strategii dla Polski". 6 czerwca opracowanie to ma być przedstawione Radzie Ministrów.

W końcu maja 1994 roku Rada...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament