Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczowy, pouczający, arogancki

03 czerwca 1995 | Gazeta | PA

Polacy o Grzegorzu Kołodce

Rzeczowy, pouczający, arogancki

Rok temu Grzegorz Kołodko został wicepremierem i ministrem finansów. W II połowie maja br. 28 procent Polaków aprobowało jego działania, 38 procent -- nie, jedna trzecia nie miała zdania. Względnie najwyższy stopień aprobaty Kołodko uzyskał wśród osób z wyższym wykształceniem i najzamożniejszych -- w obu tych grupach udział respondentów wyrażających aprobatę był wyższy niż nie zgadzających się z postępowaniem ministra. We wszystkich pozostałych grupach społeczno-zawodowych relacje układały się odwrotnie.

Kołodko może liczyć na aprobatę niemal połowy sympatyków SLD i jednej trzeciej PSL; zwolennicy innych partii na ogół zdecydowanie wyrażają swoją dezaprobatę. Stopień akceptacji dla poczynań Kołodki umieszcza go na skali między prezydentem i premierem.

Obraz technokraty

Generalna opinia nie pozwala jeszcze na pełniejszą ocenę społecznego odbioru wicepremiera. Zapytaliśmy zatem o cechy, które zdaniem respondentów najlepiej charakteryzują jego sposób bycia, osobowość. Przedstawiliśmy kilkanaście możliwości -- pozytywnych i negatywnych. Każdy z badanych mógł zaznaczyć trzy cechy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament