Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polscy uczeni na amerykańskim Midwest

03 czerwca 1995 | Nauka i Technika | AW

Polscy uczeni na amerykańskim Midwest

Warrensburg to niewielkie, spokojne miasto uniwersyteckie położone w pobliżu Kansas City. Liczy ono piętnaście tysięcy mieszkańców, z których jedenaście tysiący to studenci i wykładowcy Centrali Missouri State University (CMSU) w proporcji 17 do 1. Ta dobrze znana w historii amerykańskiego Środkowego Zachodu (Midwest) uczelnia powstała już w 1871 jako college kształcący nauczycieli. Z czasem przybywało jej studentów i profesorów, pieniędzy i laboratoriów, ambicji i możliwości. W planach uczelni jest utworzenie centrum badań nad państwami Europy Środkowej i Wschodniej. Kontakty z polskimi ośrodkami akademickimi miały niemały wpływ na podjęcie tego przedsięwzięcia.

Rektor uniwersytetu -- nazywany tutaj prezydentem -- dr Ed Elliot, powiedział mi, że za jedno z głównych zadań uczelni uważa kształcenie studentów zagranicznych. Istotnie jest ich dużo. Chińczycy, Koreańczycy, Tajowie, Szwedzi, Niemcy, Francuzi i Holendrzy studiują najczęściej zarządzanie przedsiębiorstwem (business administration) , a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament