Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tydzień na giełdach w kraju i na świecie

03 czerwca 1995 | Ekonomia | TT

Tydzień na giełdach w kraju i na świecie

Finanse: Okocim 2 zbliża ludzi

Kolejki po obligacje jednoroczne, tak tłumne i zmęczone w pierwszym dniu sprzedaży, zniknęły w następnym. Trudno zatem zgodzić się z zarzutami wobec biur maklerskich, że nie przygotowały odpowiedniej obsady do sprzedaży. Trudno jest utrzymywać personel biura wyłącznie w celu sprzedaży obligacji przez kilka dni raz na trzy miesiące. Rozwiązaniem problemu tłoku w pierwszym dniu sprzedaży może być spowolnienie tempa narastania odsetek w pierwszych dniach sprzedaży. Nierównomierność naliczania ceny sprzedaży w ciągu np. pierwszego miesiąca sprzedaży w sieci konsorcjum nie miałaby zbyt wielkiego znaczenia, jako że obligacje zaczynają być płynne dopiero kiedy wchodzą na rynek powszechny.

Oszczędni zarobili na 21 sztukach obligacji kupionych 1 a nie 2 czerwca, 1 zł i 89 groszy. Sądząc z pustych okienek w punktach sprzedaży, ministerstwo będzie miało kłopot ze sprzedażą całej puli obligacji. Kłopot ten polega na znalezieniu odpowiedniej liczby osób dysponujących wolną gotówką i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament