Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

03 czerwca 1995 | Ekonomia | PR

Informacje

Transaero lata do Petersburga

Prywatna linia lotnicza Transaero rozpoczęła regularną codzienną komunikację na najbardziej rentownej w kraju trasie Moskwa--Petersburg. Firma rozwinęła się w ostatnich 2 latach; musiała mocno starać się o prawo obsługiwania nowego połączenia i o przełamania 20-letniego monopolu petersburskiej Pulkovo Airlines. -- Teraz pasażerowie mają wybór, a my będziemy o nich walczyć -- stwierdził prezes Transaero, Aleksander Pleszakow, podczas pierwszego lotu. Atutem nowej linii są boeingi 737, podczas gdy konkurent lata samolotami krajowej produkcji. Transaero powstała w 1990 r. mając jeden samolot, dziś obsługuje 19 połączeń międzynarodowych i krajowych, w ub. r. przewiozła 530 tys. pasażerów. (Reuter)

Ekspansja Audi na Węgrzech

Zakłady Samochodowe Audi z grupy VW zapowiedziały zwiększenie zdolności produkcyjnych swej fabryki silników w Györna Węgrzech i zainwestowanie w latach 1996-- 1998 dodatkowych 250 mln marek. Supernowoczesna fabryka, uruchomiona w 1994 r. , zwiększy wydajność z 750 do 2000 silników dziennie, a zatrudnienie z 280 do 680 osób. W pierwszy etap fabryki Audi zainwestował 300 mln DEM, a do roku 2000 łączne inwestycje dojdą do 730 mln DEM. Györwytwarza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 496

Spis treści
Zamów abonament